Menu Zavřeno

ROČNÍK 2018

Již čtvrtý ročník recitační soutěže Táborská Eurolyra nás tentokrát čeká v pondělí 10. 12. 2018, opět v prostorech Městské knihovny v Táboře.

SPUŠTĚNÍ REGISTRACÍ

26. 9. 2018

KONEC
REGISTRACÍ

15. 11. 2018

RECITAČNÍ
SOUTĚŽ

10. 12. 2018

POROTA 2018

Jména a medailonky letošních porotců jsme postupně zveřejnili na Facebookové stránce Táborské Eurolyry.

KATEŘINA KUBEŠOVÁ

Dramaturgyně Divadla Oskara Nebala v Táboře, autorka zhudebnělé poezie vokální skupiny Kačkala

HANA ZAHRADNÍKOVÁ

Redaktorka Nakladatelství ARGO, překladatelka anglického jazyka a bývalá učitelka českého a anglického jazyka na gymnáziu

MIKE BAUGH

Specialista na kulturní záležitosti na Velvyslanectví USA v Praze, editor v Nakladatelství Karolinum, překladatel z angličtiny a učitel

MARCELA HORAŽĎOVSKÁ

Bývalá kantorka, která je spojována se vznikem a existencí bilingvní česko-francouzské sekce táborského GPdC, francouzština je jí stále potěšením a tvoří její pracovní náplň

LAURA ODIN

Absolventka studií politických věd a mezinárodních vztahů na pařížském Sciences Po a ředitelka Alliance Française de Bohême du Sud

TEREZA HORVÁTHOVÁ

Zástupkyně tradičního sponzora, nakladatelství Baobab, a klíčová postava festivalu malých nakladatelů Tabook

GABRIELA ČERNÁ

Učitelka na VOŠ a SZeŠ Tábor, tlumočnice, překladatelka a vedoucí mezinárodních projektů

BARBORA DĚDOURKOVÁ

Studentka Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy se zaměřením na německý jazyk a společenské vědy, asistentka v nakladatelství Hueber a jako lektorka v mezinárodní školce Bambino

ROBERT MARCHL

Studium anglistiky a slavistiky na Universitě Graz, doktorské studium na Universitě Wien, výuka DaF na Rakouském institutu v Brně a od roku 2015 rakouský lektor na JČU v ČB

JANA PEŠKOVÁ

Hispanistka působící na Ústavu romanistiky FF JČU v Českých Budějovicích, soudní překladatelka a tlumočnice

DAVID ANDRÉS CASTILLO

Doktor lingvistiky nejznámější španělské univerzity – Universidad de Salamanca, učitel na Biskupském gymnáziu v Českých Budějovicích a odborný asistent na Jihočeské univerzitě

MONIKA JELÍNKOVÁ

Vystudovala obory Španělský jazyk a literatura a Učitelství španělského jazyka pro SŠ na MU v Brně, bývalá učitelka na ZŠ Husova v Táboře

VÝSLEDKY 2018

KATEGORIE I (2. STUPEŇ ZŠ A ODPOVÍDAJÍCÍ TŘÍDY VÍCELETÝCH GYMNÁZIÍ)

Postupují do druhého kola:

ELIŠKA RATAJOVÁ (57,5 b)

KATEŘINA HEJCMANOVÁ (55,5 b)

KAROLÍNA KELTNEROVÁ (54 b)

Nepostupují:

Klára Nováková (52,5 b), Jana Másílková (52 b), Šimon Sůva (50 b), Denisa Zpěváková (47,5 b), Stefan Juraško (45,5 b), Naomi Nan Bláhová (42 b), Jan Volf (40,5 b), Iveta Marešová (40 b), Adam Proksch (39,5 b), Jáchym Jandák (38 b)

KATEGORIE II (SŠ A ODPOVÍDAJÍCÍ TŘÍDY VÍCELETÝCH GYMNÁZIÍ)

Postupují do druhého kola:

KATEŘINA KOŘENOVÁ (55 b)

NIKOL ŠTEFANOVÁ (52 b)

LINDA DOHNALOVÁ (52 b)

ADAM CHYTIL (51 b)

Nepostupují:

Tomáš Vaněk (48,5 b), Amálie Dušková (48 b)

KATEGORIE I (2. STUPEŇ ZŠ A ODPOVÍDAJÍCÍ TŘÍDY VÍCELETÝCH GYMNÁZIÍ)

Postupují do druhého kola:

TEREZA MÍLKOVÁ (47 b)

DENISA VONDRÁKOVÁ (47 b)

KIMIE CHINOVÁ (43 b)

ANDREA DVOŘÁKOVÁ (39 b)

Nepostupují:

Barbora Stejskalová (37 b), Eliška Ciprová (37 b), Daniel Juriček (37 b), Barbora Ranglová (36 b), Alexandra Beránková (31 b), Clara Chen (31 b)

KATEGORIE II (SŠ A ODPOVÍDAJÍCÍ TŘÍDY VÍCELETÝCH GYMNÁZIÍ)

Postupují do druhého kola:

BARBORA KLÍMOVÁ (57 b)

LUCIE MOŠNIČKOVÁ (55 b)

RICHARD KEMPNÝ (35 b)

Nepostupují:

Patrik Kubeš (22 b)

KATEGORIE I (2. STUPEŇ ZŠ A ODPOVÍDAJÍCÍ TŘÍDY VÍCELETÝCH GYMNÁZIÍ)

Postupující do druhého kola:

JAKUB SKUČEK (52 b)

JANA MÁSÍLKOVÁ (50 b)

ANNA SKRAMUSKÁ a DONATELA JAKŠIČOVÁ (44 b)

Nepostupují:

Kateřina Horatlíková (36 b), Denisa Zdvihalová (32 b), Radka Tichá a Anna Kaněrová (29 b)

KATEGORIE II (SŠ A ODPOVÍDAJÍCÍ TŘÍDY VÍCELETÝCH GYMNÁZIÍ)

Postupují do druhého kola:

LUCIE KOŠKOVÁ (60 b)

PETR MICHALEC (60 b)

ADAM TUREK (60 b)

Nepostupují:

Barbora Soukupová (38 b)

KATEGORIE I (2. STUPEŇ ZŠ A ODPOVÍDAJÍCÍ TŘÍDY VÍCELETÝCH GYMNÁZIÍ)

Postupují do druhého kola:

ELENA MONTOTO TRUJILLO (59 b)

PAVLA NOVÁČKOVÁ (58 b)

KELLA RAE BRENT (57 b)

SÁRA ČIŽÍKOVÁ (57 b)

Nepostupují:

Aneta Petrů (55 b), Lucie Lisová (51 b), Kristýna Podoláková (49 b), Anna Spiridonová a Tereza Podhráská (48 b), Vendula Mrázová (47 b), Eliška Čápová (47 b), Marcela Košařová a Viktorie Cabanová (47 b), Barbora Nagyová (42 b), Lída Kačenková (42 b)

KATEGORIE II (SŠ A ODPOVÍDAJÍCÍ TŘÍDY VÍCELETÝCH GYMNÁZIÍ)

Postupují do druhého kola:

MATĚJ MIKULÁŠ SUCHAN (55 b)

BARBORA BURIANOVÁ (54 b)

ANNA BÁRTOVÁ (52 b)

Nepostupují:

Vojtěch Mráz (49 b), Adéla Nováková (45 b), Radka Francová (40 b), Sára Nikola Lučanová (38 b)